Witamy

Anna Dereszowska w Maccioni :)
20 June 2017

Różnego rodzaju blogów i portali o butach w sensie mody jest wiele i powstają kolejne. Nie ma co się dziwić. Moda jest tworzona przez człowieka i ile ludzi tyle gustów, poglądów i tyle „rodzajów” mody. Stąd również może istnieć mnóstwo blogów modowych i każdy będzie wnosił swoją wartość do tej tematyki.

W tym miejscu jednak nie będziemy się zajmować tylko modą. W miarę możliwości będziemy się starać przekazać trochę informacji o butach od ich technicznej strony. Po co? Myślę, że jest wiele osób, które są ciekawe, jak powstają buty, dlaczego niektóre są wygodne a inne nie, co można zrobić, żeby nam dłużej służyły, etc.

Nie będzie to na pewno „wykład” z technologii produkcji obuwia z kilku powodów. Po pierwsze to miejsce nie jest przeznaczone dla zawodowców. Oni mają swoje szkoły, gdzie każdy z tematów jest przedstawiany bardzo dokładnie, są przedstawiane różne rozwiązania alternatywne i przeciętnego użytkownika butów zanudziłoby to na śmierć. Po drugie nie czuję się osobą, która dysponuje odpowiednim poziomem wiedzy pozwalającym prowadzić zajęcia szkoleniowe. Większość wiedzy i umiejętności zostało nabyte w praktyce i nie ma (niestety) podstaw teoretycznych. Po trzecie to co będzie tutaj napisane ma na celu pomóc „zrozumieć” buta od wewnątrz i przełożyć na jego lepsze traktowanie, pielęgnację, dopasowanie do siebie.

Będziemy również zamieszczać ciekawe informacje „od kuchni”. Drobne relacje z targów obuwniczych, wystaw hotelowych oraz targów „dla obuwników”, a także ciekawostki.

Tutaj również najwcześniej będą się pojawiały zwiastuny

Zapraszam do lektury, zachęcam do komentowania. Konstruktywna krytyka również będzie mile widziana. Nikt nie wie wszystkiego, każdy może się pomylić.